• fijnevakantie2019
  • toplente04
  • toplente02
  • 2017lente02
  • mooi1503
  • mooiberghemjeudesboules
  • zonondergang03

Geen ‘sambal erbij’ meer: pand van Chinees restaurant Golden Rose tegen de vlakte

Het is gebeurd: het historische pand aan de Julianastraat is gesloopt. Het gebouw waarin jarenlang Chinees restaurant Golden Rose gevestigd was, ligt inmiddels tegen de vlakte. Sloopbedrijf Grond- en Sloopwerken uit Heesch heeft het pand vakkundig afgebroken. Daarbij werd van achteren naar voren gewerkt. Donderdagavond stond alleen de voorgevel nog

overeind; die is vrijdagochtend verdwenen.

Met de sloop verdwijnt opnieuw een stukje geschiedenis uit het straatbeeld van Berghem.

PXL 20260413 144325909

Het pand kende een lange en afwisselende historie. In de jaren zestig en zeventig was hier caféDe Witte” gevestigd, een bekende ontmoetingsplek in het dorp. Riny Boeijen, vader van ‘Berge dur ut lint’, stond hier jarenlang achter de bar als kastelein. In de jaren 80, waren Max en Trees Crain hier de uitbaters. Gezellige kroeg was het! Later werd het café ook uitgebaat door Fons van Dijk, Frans van Erp en de laatste Ronald Geurts. Zoals bij veel panden uit die tijd veranderde het gebouw in de loop der jaren meerdere keren van functie en eigenaar.

In 1988 kreeg het pand een nieuwe bestemming en opende Chinees restaurant Golden Rose zijn deuren. Sinds 2012 stond het onder leiding van de huidige eigenaren. Voor veel Berghemnaren werd het een vertrouwd adres, waar menig maaltijd werd afgehaald steevast vergezeld van de bekende vraag: ‘sambal erbij?’.

PXL 20260413 145256219

Die vraag klinkt voorlopig niet meer op deze plek. Toch verdwijnt Golden Rose niet uit Berghem. Achter op het terrein wordt eerst een nieuwe afhaalvoorziening gerealiseerd, een zogeheten pick-up unit, waar klanten binnenkort weer terechtkunnen voor hun vertrouwde Chinese gerechten.

WhatsApp Image 2026 04 17 at 12.09.35

Aan de voorzijde van het terrein verrijst vervolgens een nieuw pand met appartementen. Op de begane grond keren zowel Chinees restaurant Golden Rose als snackbar Silly’s terug. Daarmee krijgt deze locatie opnieuw een horecafunctie, zoals die hier al generaties lang aanwezig is.

Foto's Harold Mazen