• fijnevakantie2019
  • toplente04
  • toplente02
  • 2017lente02
  • mooi1503
  • mooiberghemjeudesboules
  • zonondergang03

De mysterieuze dixie achter de kerk… wat was daar aan de hand?

Heb je het gezien? Een dixie achter de Berghemse kerk. Er werd flink geroddeld: wordt er echt zóveel geplast bij de kerk? Het antwoord bleek gelukkig anders. Er werd namelijk hard gewerkt in het achterste gedeelte van de Sint Willibrorduskerk. Daar wordt een nieuwe

koffiekamer en ontvangstruimte gerealiseerd. De vakmensen plaatste een wc, een keukenblok en richtte een ruimte in om gasten te ontvangen. De ingang komt aan de kant van de Beatrixstraat.

Deze ruimte kent een rijke geschiedenis. Ooit deed zij dienst als bij-sacristie, een plek die nauw verbonden was met het kerkelijk leven. In die tijd stond hier zelfs het orgel opgesteld. Later werd de ruimte gebruikt door het koor, dat er regelmatig repeteerde. Ook kapelaan Renders maakte er dankbaar gebruik van: hij ontving hier de communicantjes voor hun eerste lessen. Met kleine stoeltjes klaar zat de ruimte dan vol kinderen, die werden voorbereid op hun eerste communie — iets wat vroeger nog via school werd georganiseerd.

PXL 20260320 101938298.MP

Ook de verbouwing van de pastorie gaat van start na het paasweekend. Het monumentale pand krijgt een nieuwe bestemming als woonlocatie, met zes stijlvolle huurappartementen verdeeld over drie bouwlagen. De appartementen blijven in eigendom van de parochie en dragen bij aan het behoud en onderhoud van zowel de pastorie als de kerk.

Omdat medewerkers en vrijwilligers van de Sint Willibrorduskerk de pastorie niet meer konden gebruiken, werd de bij-sacristie omgebouwd tot koffiekamer en ontvangstruimte. De werkzaamheden worden binnenkort afgerond.

Foto's Harold mazen