• fijnevakantie2019
  • toplente04
  • toplente02
  • 2017lente02
  • mooi1503
  • mooiberghemjeudesboules
  • zonondergang03

'Ze gaan de uitdaging aan', geslaagde meeting 'De Berchplaets 2.0'!

Ze gaan graag de uitdaging aan. Vijf dorps- en gemeenschapshuizen in de gemeente Oss waaronder in Geffen, Oijen, Berghem en Oss denken aan de toekomst en hoe ze hun maatschappelijke rol kunnen versterken. In Berghem gaan ze van start met de bijeenkomst ‘De Berchplaets 2.0’ en kijken hoe ze nog belangrijker voor het dorp kunnen worden. Gisterenavond was de eerste bijeenkomst. De Berchplaets 2.0 vraag je je af? Jazeker, de Berchplaets 2.0. In ons dorpshuis gebeurt al

heel veel aan activiteiten, bijeenkomsten, trainingen en repetities van verenigingen, dorpsevenementen en voorstellingen voor jong en oud. Toch denkt De Berchplaets dat het mogelijk is om van ons dorpshuis nóg meer een plek voor elke inwoner van Berghem te maken.

Donderdagavond ging De Berchplaets met zo'n 30-tal belanghebbende organisaties en verenigingen in gesprek. Wat kan dorpshuis de Berchplaets voor Berghem betekenen? En welke kansen biedt de Berchplaets voor de jongeren en senioren uit het dorp? Voor de verenigingen? Voor mensen die hulp of zorg nodig hebben? Daar werd over gepraat in verschillende thema's.

• Zorg, welzijn & gezondheid
• Jong & oud
• Evenementen
• Sport & spel
• Kunst & cultuur
• Opleiding & informatie

Bij al deze thema’s stond ontmoeten en toegankelijkheid centraal. Deze brainstormsessie werd begeleid door Madelon van Duren namens Het PON/Telos. De resultaten worden meegenomen naar de volgende meeting. In dit najaar wordt een brede dorpsbijeenkomst georganiseerd waarbij iedereen die hierover mee wil denken wordt uitgenodigd.

De 'belanghebbenden' waren heel enthousiast over de opzet en doel van deze avond. De Berchplaets is in ieder geval erg tevreden over deze geslaagde meeting, 'De Berchplaets 2.0'!

berchplaetsmeeting02